Gökçeada Kaymakamlığından Duyuru;
Son zamanlarda Gökçeada Devlet Hastanemiz ve 112 Acil Servisimiz hakkında sosyal medya üzerinden bir karalama kampanyası yapılmaya çalışıldığı müşahede edilmektedir.
Gökçeada Devlet Hastanesi Acil Servisine başvuran bir hastamızın Çanakkale veya diğer İllerde bulunan hastanelere sevki ile ilgili karar verme yetkisi Acil Serviste görevli olan doktorların yetkisindedir.
Hastanemize başvuran hastanın hangi yolla (kara veya hava) ve hangi araçla ( helikopter, bot, feribot) nakledileceğine karar verme yetkisi Çanakkale de bulunan 122 Acil Hizmetler Komuta ve Kontrol Merkezindedir.
112 Komuta Kontrol Merkezi bu kararı verirken, Gökçeada Devlet Hastanesi Acil Servisinde görev yapmakta olan doktorlarla görüşerek, hastanın durumu hakkında bilgi alarak karar vermektedir. Bunun dışında başka herhangi bir merciinin karar verme yetkisi bulunmamaktadır.
Kamu görevlilerinin amacı kamu hizmetlerini etkin, verimli ve süratle yerine getirmeye çalışmaktır. Gerek İlçemiz Devlet Hastanesi görevlileri, gerekse 112 Acil Servis görevlileri görevlerini yerine getirmek için canla başla çalışmaktadır.
Sağlık personelimizi ve verilen sağlık hizmetlerinin kalitesinin eleştirmesi normaldir ve bu hizmetin daha verimli, daha etkin verilmesi için gereklidir. Fakat eleştiri sınırlarını aşarak karalayıcı mahiyette, yalan yanlış bilgilerle toplumu yanıltmaya çalışmak kabul edilemez bir durumdur.
Sosyal medyada, sağlık personelini ve hizmetlerini karalayıcı ifadeler kullanarak paylaşımda bulunanlar hakkında Kaymakamlığımız tarafından adli merciler nezdinde suç duyurusunda bulunulacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
                                                                                                                                                        Gökçeada Kaymakamlığı